Fii la curent cu promotiile noastre

Fii la curent cu promotiile noastre

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si vei fi la curent cu noutatile, promotiile si ofertele speciale.


sau Nu ma intereseaza
Comparator
Compara

Accesul clienților în magazin este restricționat la maxim 2 (două) persoane; purtarea măștii de protecție este obligatorie în interiorul magazinului! Vă încurajăm pe toți să alegeți plata online, cu cardul sau telefonul. Mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze atât pentru timpul de așteptare, cât și pentru orice neplăcere creată, este o situație ce nu depinde de noi. 

Categorii

Recomanda unui prieten
  • Imagine Media convertor multi-mode Fast Ethernet RJ 45 - SC/UPC, TP-Link MC100CM
  • Imagine Media convertor multi-mode Fast Ethernet, TP-Link MC100CM-1
  • 1/2

Media convertor multi-mode Fast Ethernet RJ 45 - SC/UPC, TP-Link MC100CM

Cod produs: MC100CM
MC100CM este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru UTP 100Base-TX la fibră optică 100BASE-FX sau vice versa. Respectând standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX şi... Citeste mai mult »»
Producator: TP-Link
124.60 Lei
Include timbrul verde
Produsul este disponibil in depozit (mai mult de 3 bucati), NU in showroom. Poate fi livrat sau ridicat din showroom in maxim 1-2 zile lucratoare.
Garantie: 60 de luni
Stoc depozit
Comenzi telefonice

Specificatii tehnice Media convertor multi-mode Fast Ethernet RJ 45 - SC/UPC, TP-Link MC100CM

  • Tip dispozitiv:Media Convertor - Fibra optica
  • Tip conexiune:Wired
  • Aplicatie:Interior/Exterior
  • Rata de transfer:10/100 Mb/s
  • Standarde:IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x
  • Functii avansate:Mod transfer Half/Full-Duplex pentru port-ul FX, Controlul fluxului Full Duplex (IEEE 802.3x), Controlul fluxului Half Duplex
  • Porturi RJ45:1 x 10/100Mbps
  • Indicator LED:PWR, FDX/Col, Link/Act, SPD
  • Dimensiuni (L x l x h): :94.5 x 73.0 x 27.0 mm
  • Porturi Fibra Optica:1 port SC
  • Acoperire:2 km
  • Mediu retea:Multi mode

Descriere Media convertor multi-mode Fast Ethernet RJ 45 - SC/UPC, TP-Link MC100CM

MC100CM este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru UTP 100Base-TX la fibră optică 100BASE-FX sau vice versa. Respectând standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX şi 100Base-FX, MC100CM este destinat utilizării cu cablu de fibră optică multi-mode, cu conector de tip SC. MC100CM suportă specificaţiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maximă de retransmisie pe cablu. Funcţionează pe 1310nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI / MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC100CM oferă posibilităţi de transmisie prin fibră optică multi-mode pe distanţe extinse până la 2 km.

Ai cumparat acest produs de la conectica.ro sau din alta parte? Parerea ta conteaza, lasa un review:

Exprima-ti opinia

Producatori

  • MYCON
  • Delock
  • Roline
  • Value
  • Lindy
  • Gembird
  • LogiLink
  • TP-Link
  • ATEN
  • A-Data
  • A4TECH
  • Kingston
  • Genius
  • DeepCool
  • Logitech
  • Energenie
  • Kingmax
  • Digitus
  • Western Digital