Fii la curent cu promotiile noastre

Fii la curent cu promotiile noastre

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si vei fi la curent cu noutatile, promotiile si ofertele speciale.


sau Nu ma intereseaza
Comparator
Compara

Categorii

Recomanda unui prieten
  • Imagine Media convertor 10/100 Mbps WDM, TP-LINK TL-FC111B-20
  • 1/1

Media convertor 10/100 Mbps WDM, TP-LINK TL-FC111B-20

Cod produs: TL-FC111B-20
Respectă standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX Negociere automată a modului de transfer Half-Duplex/Full-Duplex Adoptă tehnologia WDM, transmitând și primind date pe o singură... Citeste mai mult »»
Producator: TP-Link
88.90 Lei
Include timbrul verde
Produsul este disponibil in depozit (mai mult de 3 bucati), NU in showroom. Poate fi livrat sau ridicat din showroom in maxim 1-2 zile lucratoare.
Garantie: 24 de luni
Stoc depozit
Informatii suplimentare

Specificatii tehnice Media convertor 10/100 Mbps WDM, TP-LINK TL-FC111B-20

  • Tip dispozitiv:Media Convertor - Fibra optica
  • Tip conexiune:Wired
  • Rata de transfer:1000 Mb/s
  • Standarde:IEEE802.3, IEEE802.3i, IEEE802.3u
  • Porturi RJ45:1 x 10/100Mbps
  • Dimensiuni (L x l x h): :94.5 x 73 x 27 mm
  • Porturi Fibra Optica:1 port SC
  • Mediu retea:Single mode
  • Cod bare (EAN):6935364010997

Descriere Media convertor 10/100 Mbps WDM, TP-LINK TL-FC111B-20

  • Respectă standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX
  • Negociere automată a modului de transfer Half-Duplex/Full-Duplex
  • Adoptă tehnologia WDM, transmitând și primind date pe o singură fibră
  • Extinde distanța de fibre până la 20 km
TL-FC111B-20 este un convertor media de 100M, care oferă un port RJ-45 de 100M și un port de fibră SC de 100M, care poate converti între semnale electrice și optice. Și transmisia de date la distanță lungă prin fibră optică poate fi aplicată scenariilor comerciale, cum ar fi monitorizarea securității parcurilor și rețelele wireless.
TL-FC111B-20 adoptă tehnologia WDM (multiplexare prin diviziune în lungime de undă), ajutând la trimiterea și primirea datelor la o distanță de până la 20 km cu doar o fibră cu un singur mod, ceea ce economisește jumătate din costul de implementare a cablului pentru clienți. TL-FC111B-20 transmite date la o lungime de undă de 1310 nm și primește date la o lungime de undă de 1550 nm pe fibră optică. Prin urmare, dispozitivul terminal utilizat împreună cu TL-FC111B-20 ar trebui să trimită date la o lungime de undă de 1550 nm și să primească date la o lungime de undă de 1310 nm. Un alt convertor media TP-Link TL-FC111A-20 este unul dintre produsele care poate coopera cu TL-FC111B-20.

Ai cumparat acest produs de la conectica.ro sau din alta parte? Parerea ta conteaza, lasa un review:

Exprima-ti opinia

Producatori

  • MYCON
  • Delock
  • Value
  • Roline
  • InLine
  • Gembird
  • Lindy
  • Goobay
  • LogiLink
  • TP-Link
  • Nedis
  • ATEN
  • Akyga
  • HICON
  • A-Data
  • A4TECH
  • Genius
  • Kingston
  • ENERGIZER
  • DeepCool