Fii la curent cu promotiile noastre

Fii la curent cu promotiile noastre

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si vei fi la curent cu noutatile, promotiile si ofertele speciale.

sau Nu ma intereseaza
Comparator
Compara

Categorii

Recomanda unui prieten
  • Imagine Media convertor Gigabit RJ45 - SFP, TP-Link MC220L
  • 1/1

Media convertor Gigabit RJ45 - SFP, TP-Link MC220L

 (Fii primul care scrie un review )
3 out of 5 based on 4 user ratings
Cod produs: MC220L
MC220L este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibră optică 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE802.3ab... Citeste mai mult »»
Producator: TP-Link
115.39 Lei
Include timbrul verde
Disponibil pentru livrare sau ridicare din showroom: Str. Vasile Lucaciu nr. 117. Pentru mai multe informatii sunati la nr. 0728.024.361 / 0749.904.446.
Garantie: 2 ani
Stoc limitat

Specificatii tehnice Media convertor Gigabit RJ45 - SFP, TP-Link MC220L

  • Tip dispozitiv:Media Convertor - SFP
  • Aplicatie:Interior/Exterior
  • Tip conexiune:Wired
  • Rata de transfer:1000 Mb/s
  • Standarde:IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x
  • Functii avansate:Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x), Extends fiber distance up to 0.5km using 50/125um fiber
  • Porturi SPF:1 port Gigabit
  • Porturi RJ45:1 x 10/100/1000Mbps
  • Indicator LED:PWR, LINK, RX
  • Dimensiuni (L x l x h): :94.5 x 73.0 x 27.0 mm

Descriere Media convertor Gigabit RJ45 - SFP, TP-Link MC220L

MC220L este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibră optică 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000Base-T şi IEEE802.3z 1000Base-SX/LX/LH, MC220L este destinat utilizării cu cablu de fibră optică multi-mode/single-mode, cu conector de tip SC/LC. MC220L funcţionează pe 850nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor in cazul utilizării cablului de fibră optică multi-mode, si pe 1310nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor in cazul utilizării cablului de fibră optică single-mode.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC220L oferă posibilităţi de transmisie pe distanţe extinse până la 0.55 km prin fibră optică multi-mode, şi 10km prin fibră optică single-mode.

Ai cumparat acest produs de la conectica.ro sau din alta parte? Parerea ta conteaza, lasa un review:

Exprima-ti opinia

Producatori

  • MYCON
  • Delock
  • Roline
  • Value
  • Lindy
  • Gembird
  • TP-Link
  • ATEN
  • A-Data
  • A4TECH
  • DeepCool
  • LogiLink
  • Kingston
  • Genius
  • Logitech
  • Western Digital
  • Mustek
  • Energenie
  • Digitus