Fii la curent cu promotiile noastre

Fii la curent cu promotiile noastre

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si vei fi la curent cu noutatile, promotiile si ofertele speciale.

sau Nu ma intereseaza
Comparator
Compara

Vineri 14 Decembrie, showroom-ul nostru va fi deschis până la ora 17.00!
Începând cu 15 Noiembrie, numărul de telefon 0728.024.361 NU mai este valabil. Ne puteți contacta în continuare la numărul 021.322.1234, unde sunt puse la dispoziția dvs. 10 linii telefonice. Mulțumim pentru înțelegere!

Categorii

Recomanda unui prieten
  • Imagine Media convertor Gigabit RJ45 - SFP, TP-Link MC220L
  • 1/1

Media convertor Gigabit RJ45 - SFP, TP-Link MC220L

 (Fii primul care scrie un review )
3 out of 5 based on 4 user ratings
Cod produs: MC220L
MC220L este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibră optică 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE802.3ab... Citeste mai mult »»
Producator: TP-Link
115.39 Lei
Include timbrul verde
Produsul este disponibil in depozit, NU in showroom. Poate fi livrat sau ridicat din showroom in maxim 1-2 zile lucratoare.
Garantie: 2 ani
Stoc depozit
Comenzi telefonice

Specificatii tehnice Media convertor Gigabit RJ45 - SFP, TP-Link MC220L

  • Tip dispozitiv:Media Convertor - SFP
  • Tip conexiune:Wired
  • Aplicatie:Interior/Exterior
  • Rata de transfer:1000 Mb/s
  • Standarde:IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x
  • Functii avansate:Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x), Extends fiber distance up to 0.5km using 50/125um fiber
  • Porturi SPF:1 port Gigabit
  • Porturi RJ45:1 x 10/100/1000Mbps
  • Indicator LED:PWR, LINK, RX
  • Dimensiuni (L x l x h): :94.5 x 73.0 x 27.0 mm

Descriere Media convertor Gigabit RJ45 - SFP, TP-Link MC220L

MC220L este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibră optică 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000Base-T şi IEEE802.3z 1000Base-SX/LX/LH, MC220L este destinat utilizării cu cablu de fibră optică multi-mode/single-mode, cu conector de tip SC/LC. MC220L funcţionează pe 850nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor in cazul utilizării cablului de fibră optică multi-mode, si pe 1310nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor in cazul utilizării cablului de fibră optică single-mode.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC220L oferă posibilităţi de transmisie pe distanţe extinse până la 0.55 km prin fibră optică multi-mode, şi 10km prin fibră optică single-mode.

Ai cumparat acest produs de la conectica.ro sau din alta parte? Parerea ta conteaza, lasa un review:

Exprima-ti opinia

Producatori

  • MYCON
  • Delock
  • Roline
  • Value
  • Lindy
  • Gembird
  • ATEN
  • TP-Link
  • A-Data
  • A4TECH
  • LogiLink
  • DeepCool
  • Genius
  • Logitech
  • Kingston
  • Kingmax
  • Western Digital
  • Mustek
  • Energenie
  • Digitus