Fii la curent cu promotiile noastre

Fii la curent cu promotiile noastre

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si vei fi la curent cu noutatile, promotiile si ofertele speciale.

sau Nu ma intereseaza
Comparator
Compara

Categorii

Recomanda unui prieten
  • Imagine Media convertor Gigabit RJ45 - SC multi-mode, TP-Link MC200CM
  • 1/1

Media convertor Gigabit RJ45 - SC multi-mode, TP-Link MC200CM

 (Fii primul care scrie un review )
3 out of 5 based on 4 user ratings
Cod produs: MC200CM
MC200CM este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibră optică 1000BASE-SX sau vice versa. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE802.3ab... Citeste mai mult »»
Producator: TP-Link
246.33 Lei
Include timbrul verde
Produsul este disponibil in depozit, nu in showroom. Poate fi livrat sau ridicat din showroom in maxim 1-2 zile lucratoare.
Garantie: 2 ani
Stoc depozit

Specificatii tehnice Media convertor Gigabit RJ45 - SC multi-mode, TP-Link MC200CM

  • Tip dispozitiv:Media Convertor - Fibra optica
  • Tip conexiune:Wired
  • Aplicatie:Interior/Exterior
  • Rata de transfer:1000 Mb/s
  • Standarde:IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x
  • Functii avansate:Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x) Extends fiber distance up to 15km
  • Porturi RJ45:1 x 10/100/1000Mbps
  • Indicator LED:PWR, LINK, RX
  • Dimensiuni (L x l x h): :94.5 x 73.0 x 27.0 mm
  • Porturi Fibra Optica:1 port SC
  • Acoperire:550m
  • Mediu retea:Multi mode

Descriere Media convertor Gigabit RJ45 - SC multi-mode, TP-Link MC200CM

MC200CM este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibră optică 1000BASE-SX sau vice versa. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000Base-T şi IEEE802.3z 1000Base-SX, MC200CM este destinat utilizării cu cablu de fibră optică multi-mode, cu conector de tip SC. MC200CM suportă specificaţiile de unde scurte (SX) ale laserului la rata maximă de retransmisie pe cablu. Funcţionează pe 850nm atât la transmiterea cât şi la recepţia datelor.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC200CM oferă posibilităţi de transmisie prin fibră optică multi-mode pe distanţe extinse până la 0.55 km.

Ai cumparat acest produs de la conectica.ro sau din alta parte? Parerea ta conteaza, lasa un review:

Exprima-ti opinia

Producatori

  • MYCON
  • Delock
  • Value
  • Roline
  • Lindy
  • Gembird
  • TP-Link
  • ATEN
  • A-Data
  • A4TECH
  • DeepCool
  • LogiLink
  • Logitech
  • Genius
  • Kingston
  • Western Digital
  • Mustek
  • Digitus
  • Energenie